Derma Star

Poliklinika Budějovická, Zelená budova, 6.patro
Antala Staška 1670/80, Praha 4, 140 46, e-mail: info@dermastar.cz MUDr. Lucie Jurtinová +420 604 925 442 MUDr. Lenka Páralová +420 774 425 130

Botulinum toxin

Nejrychlejší a nejsnazší metoda, jak odstranit mimické vrásky, je aplikace botulotoxinu. Není třeba obávat se botulotoxinu, protože koncentrace a množství celkově podané látky je v kosmetickém průmyslu tak nízká a cílená, že nejsou známy žádné vedlejší účinky.

Je vhodný botulotoxin pro mě?

Botulotoxin se užívá jak při prvních projevech vzniku mimických vrásek, tak při redukci již vzniklých vrásek.

Indikace pro použití: Mimické vrásky

  1. 1. vrásky mezi obočím
  2. 2. horizontální vrásky na čele při zvedání obočí
  3. 3. vrásky od smíchu kolem očí
  4. 4. odstranění „pomerančové“ dolíčkované kůže na bradě

Odstranění nadměrného pocení (tzv. hyperhidrózy).

Nejčastěji v podpaží, ale není problém odstranit jakékoliv nadměrně se potící partie na těle, jako např. dlaně, chodidla, u mužů čelo atp.

Jak botulotoxin funguje?

Botulotoxin začíná působit zhruba 3-4. den od aplikace a efekt je reverzibilní s trváním 3-6 měsíců při ošetření mimických vrásek, 6-9 měsíců u ošetření nadměrného pocení, u každého klienta individuálně. V místě aplikace dochází k relaxaci mimického svalu, který se po dobu působení nestahuje a tím se vyhlazují mimické vrásky. Opakovanou aplikací dochází k odnaučení nadužívání mimických svalů, které mírně atrofují a vrásky jsou viditelně vyhlazenější. Nemusíte mít obavy, co se stane, pokud aplikaci botulotoxinu přerušíte, vrásky se neprohloubí, naopak jste jejich ošetřením oddálila jejich zhoršování.

Jak probíhá ošetření?

Tato injekční ošetření se řadí mezi tzv. „lunch procedure“, kdy samotný zákrok netrvá déle než 10 minut. Ošetření probíhá tenkými inzulínovými jehličkami, do 20 minut po zákroku se vyhladí drobné vpichy a nikdo na vás nepozná, že jste podstoupila botulotoxinovou proceduru, Jedinou výjimkou s nutností udělat si větší časovou rezervu je ošetření nadměrného pocení, kdy před samotným ošetřením nanášíme na 30 min anestetický krém. Ošetření mimických vrásek je tak rychlé, že anestezii nevyžaduje, jedná se o drobné vpichy, které se před a na konci aplikaci chladí ledovými polštářky.

Existují nějaká omezení?

Po zákroku nedoporučujeme po dobu 4 hodin vodorovnou polohu (vleže) a nadměrně předklánět hlavu. U klientů s nervosvalovými onemocnění (např. myastenia gravis, roztroušená skleróza) a v těhotenství zákrok neprovádíme.

Jaké existují produkty?

V současné době je na trhu preparát Botox a Dysport, účinek a doba trvání efektu se od sebe v praxi nijak neliší.

Naše filozofie

1. 3-dimenzionální lifting
Víte, že 80% vašeho vzhledu tvoří kontury a jen 20% vrásky? Ano, vše je o objemu. Máme pro Vás zcela neinvazivní řešení :3-dimenzionální lifting nebo-li tekutý facelift.
2. Kůže
S přibývajícími léty se nejenom kůže ztenčuje a ubývá elastických a kolagenních vláken, ale změna objemu je patrná i v podkožní tukové tkáni, atrofují svaly a zmenšuje se objem kostí.
3. Obličej
Následkem ubývání objemu se v obličeji objevuje více stínů a kůže již tak pevně „nesedí“.
4. Tekutý lifting
Tekutý lifting je kombinace ošetření injekčních aplikací a dalších neinvazivních metod sestavených individuálně Vašim potřebám. Bez bolesti a rekonvalescence. Trendem současnosti je vypadat skvěle v jakémkoliv věku!

Ordinace

poliklinika-001.jpg poliklinika-006.jpg poliklinika-008.jpg poliklinika-007.jpg poliklinika-004.jpg poliklinika-002.jpg poliklinika-003.jpg poliklinika-005.jpg